Cheapbook

książki

Co trzeba wiedzieć kupując ebooki?

Ebooki z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych książek i świetny sposób na odciążenie torebki. Czytnik książek waży zdecydowanie mniej niż papierowa lektura, nawet ta w miękkiej okładce. Jeśli już go posiadamy, pozostaje jeszcze zaopatrzyć się w pierwsze ebooki. Przed zakupem, dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „ebooki jak kupować” i poznać podstawowe zasady zakupu elektronicznych książek.

Gdzie kupić ebooki?

Elektroniczne książki najłatwiej zamówić w internecie. Są dostępne w ofercie większości internetowych księgarni. Co więcej, wiele z nich publikuje na swoich stronach praktyczne poradniki zatytułowane „ebooki jak kupować„. Korzystanie z nich zdecydowanie ułatwia dokonywanie pierwszych zakupów w sieci. Jeśli zależy nam na książkach w języku polskim, warto ograniczyć swoje poszukiwania wyłącznie do polskich sklepów. Jeśli dobrze znamy języki obce, warto szukać również na stronach zagranicznych księgarni, gdzie wybór książek jest o wiele szerszy, a ceny orzystniejsze.

Czym się kierować przy wyborze księgarni?

Z punktu widzenia czytelnika największe znaczenie powinny mieć ceny poszczególnych pozycji dostępnych w księgarni. Im niższe, tym lepiej. Ebooki nie różnią się między sobą w takim stopniu jak tradycyjne książki. Poszczególne wydania są do siebie bardzo zbliżone, nie ma więc sensu przepłacać. Jeśli zależy nam na zakupie konkretnego ebooka, warto posłużyć się wyszukiwarką. Wystarczy kilka kliknięć, aby szybko znaleźć księgarnię, która oferuje wybraną przez nas książkę w najkorzystniejszej cenie. Dobrze jest także śledzić promocje organizowane przez sklepy. W ramach tego typu akcji można kupić popularne pozycje o wiele taniej niż w standardowej ofercie.

Ebooki za darmo

W sieci można znaleźć również strony oferujące ebooki za darmo. Nie są to bestsellery, jednak warto zapoznać się z ich ofertą. Bez opłat możemy zaopatrzyć się przede wszystkim w lektury szkolne i klasyki literatury. Nawet jeśli na co dzień nie gustujemy w tego typu literaturze, warto odświeżyć sobie choćby kilka pozycji.

Jakie książki mamy do dyspozycji?

Wybór ebooków w internetowych księgarniach z dnia na dzień jest coraz większy. Przeważają wśród nich nowsze publikacje, powszechnie dostępne w stacjonarnych księgarniach. Znalezienie starszych, mniej popularnych tytułów może nastręczyć nam nieco trudności. Z drugiej strony, wydawcy zdają sobie sprawę z ogromnej roli, jaką odgrywają obecnie elektroniczne książki. Zdarza się, że premiera wersji elektronicznej odbywa się wcześniej niż tradycyjnej, papierowej. Z biegiem czasu dostęp do ebooków z pewnością będzie coraz łatwiejszy, a ich ceny coraz niższe.

Formaty ebooków

Kiedy uda nam się już znaleźć książkę, która nas interesuje, przed zakupem trzeba jeszcze sprawdzić, czy format, w którym jest dostępna będzie kompatybilny z naszym czytnikiem. Trzy najpopularniejsze formaty to MOBI, EPUB oraz PDF. Informację o tym, jaki format będzie odpowiedni dla czytnika, którym dysponujemy najłatwiej znaleźć w instrukcji obsługi danego urządzenia. Jak wybrać najlepszy czytnik ebook?